Geniş ürün yelpazesi ile tüm Türk limanları ve dünya limanlarının çoğunda hizmet verebilen AYT KİMYA bu konudaki ihtiyaçlarını en yeni teknolojilerle karşılaşmakta ve özgün AR-GE çalışmaları tamamen kurum bünyesinde kendi uzman kadrosu ile yürütebilmektedir.
Bu bağlamda ürünün hammadde temininden müşteriye teslimi aşamasında kadar, özen, dikkat, sürat ve müşteri memnuniyetinin gerektirdiği tüm güvenceler, bizzat firma tarafından yürütülmekte ve denetlenmektedir.
Merkezi İstanbul'da bulunan firma, Türk sularında faaliyet gösteren Türk Ticaret filosuna ait gemiler başta olmak üzere, tüm dünya ticaret filosuna insan sağlığını önde tutan, çevre dostu BUREAU VERITAS ISO 9001:2008 ve BUREAU VERITAS ISO 14001:2004 belgeli IMO ONAYLI KİMYASALLAR standartlarına uygun, kaliteli ve ekonomik ürünler sunmaktadır. Sahip olduğu  güçlü ikmal ağı sayesinde dünya genelinde pek çok ülke ve limanda, hızlı ve sorunsuz hizmet vermektedir. 
Bu bağlamda, toplam kalite yönetimi ile müşteri memnuniyetini esas alan anlayışla bugüne kadar kabul gören pek çok başarılı sonuca imza atan AYT KİMYA, geleceğini iş mükemmelliği üzerine inşa etmeyi sürdürmektedir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Firmamız; kurucumuzun sektördeki 16 yıllık deneyimini, üretime çevirme kaygısı, yerli imalatta çeşitliliğin ve kalitenin arttırılması düşüncesini hayata geçirmek üzere 2005 yılında Tuzla’da kurulmuştur. İlk kuruluş yıllarında ve halihazırda Avrupalı üreticilere danışmanlık yaparak, onların kalite ve iş disiplinleri incelenmiş. Bu kazanımlar ile ülkemiz insanına has özveri ve detaycılık harmanlanarak; kullanışlı, sağlam, akılcı, yenilikçi tasarımlar geliştirilerek gemi ekipmanlarının üretimine başlanmıştır.
Tasarladığımız ürünler ile yurtdışına transfer ettiğimiz döviz miktarını azaltmak ve hatta yurtdışı satışlarımızı arttırarak döviz girdisi sağlamak üzere sektöre maliyetler ve zaman konusunda katkıda bulunmak misyonumuzdur.Yüksek kaliteli, kalıcı ekipmanlar dizayn ederek uygun fiyat aralığında Avrupalı ürünlere alternatif yaratmak ve bu ürünleri Dünya standardında yaparak uluslararası düzeyde onaylanmış Marine Ekipman Üreticisi olmak vizyonumuzdur.
Bu hedeflere uygun olarak müşteri ile iletişim halinde ve klas kuruluşlarının kurallarını harfiyen uygulayarak inovatif ürünler geliştirmeye devam etmekten gurur duyuyoruz. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

 


Even the longest journeys starts with the first one step.
Cantaş Marine was established in Tuzla/Istanbul in the year 2007 and we, Cantaş Marine, since than are proud of sharing our experience and knowledge in this sector with our customer. A short while after the establishment and upon obtaining all necessarry flag state and classification society permissions and authorizattıions we opened our workshop for fire fighting bottles refilling&fire fighting equipment maintanance/repairs + liferaft service + life boat maintanance&repairs.
In the meantime we have acheived exclusive distrubitorship rights in Turkey and worldwide servicing authority from many life boats and davits manufacturers/trade marks upon attending and successfull completion of their required education programs&courses. Please click for more information.

FIRE FIGHTING SERVICES
Portable & Non-Portable Fire Extinguishers
Fixed CO2 Systems Inspecton & Testing
Fixed Foam Systems Inspection
Fixed Halon Systems
Fixed Dry Powder Systems
Self Containing Breathing Apparatus (SCBA)
Emergency Escape Breathing Devices (EEBD)
SCBA Air Quality Test
Medical O2 Systems
Foam Compound Test
Fixed Fire Detection & Alarm Systems
 
LIFE RAFTS
Lalizas
Ningbo HaiFeng Life-Saving Appliance Manufacturing Co.(CRV)
Sea Safe
Shanghai Huaxiang Dacheng Rubber
Shanghai Youlong Rubber
Ufa Rubber
Yantai Huayang Lifesaving Equipment Manufacturing (HYF)


 
Cemre Mühendislik Gemi İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Cemre Engineering Shipbuilding Industry and Trade Limited Company), which was established in 1996; mainly operated with continuous development in the areas such as ship scraping and paint works, ship maintenance - repair until 2004.
Cemre team, which believes in the power of knowledge, experience and target-oriented work, started a process of change in 2005. Determining a new development strategy for itself under the light of technological developments and quality standards, Cemre team accelerated its works within this direction.
Following many quality and safety certificates including BS EN ISO 9001:2008 quality certificate, the new shipbuilding program was started with the building process of 2 special purpose platform support ship.
Cemre Shipyard, established over a land of 70.000 m² in Yalova - Altınova Shipyards region, continues its infrastructure and superstructure investments in order to increase each year its sheet metal processing capacity of 12.000 tons.
Cemre, cooperating with many international companies including Norwegian Hayvard Group A.Ş., continues to build special purpose platform support ships, dry cargo ships, fishing boats and many types of ships within the direction of the demands received. Cemre Shipyard, which developed the shipbuilding process by carrying out turnkey projects, affixes the signature of Cemre in tens of ships each year. Cemre Shipyard proved its quality steel labor by being preferred in the construction of Haliç metro bridge of.
Cemre Shipyard, of which the main target is to perform leading initiations for its country and the industry, continues to invest in technology and human resources in order to provide the sustainability of its quality. 
Please click for more details.


Gemiyap Marine 1960 yılında Capt.Ferit Biren tarafından kurulmuştur. Sonrasında şirketin yeni yetkilisi olarak oğlu Sayın Tolga Biren göreve gelmiştir. 
Gemiyap Marine, Deniz stok tutulması ve can salları, güverte vinçleri, ambar kapakları ve güvenlik ekipmanları için hizmet vererek denizcilik sektöründe müşterilerinin ihtiyaçlarını yanıtlamaya 1960 yılından bugüne dek devam ettirmektedir. 
1993 yılından itibaren, Gemiyap servis istasyonları, armatörler, tersaneler, tekne imalatçıları, gemi acentaları, yat turları ve yat ürünleri, perakende mağazaları ile Cansalı imal eden firmalar için SOLAS sertifikalı ürünler ithal etmektedir. 
Ana merkezimizde sizin ihtiyaçlarınızı cevap verebilmek amacıyla bir showroom bulabilirsiniz. Binamız Tophane / İstanbul mevkinde yer almaktadır. Gemiyap’ın ana ürün yelpazesi arasında petrol sızıntısını önlemek için Comet piroteknik, Kompakt gıda rasyon ve su, VGS Can yeleği ve şişme can yelekleri, Brightstar ex-proof ve yangına dayanıklı meşaleler ve şarj edilebilir spot fenerler, Marirex ambar kapağı bantlar, Vickers Hydrox ve Bio deniz yağlarpervane sterntube veya sterntube içine sızan suyu durdurmak için kullanılan özel yağlardan bulabilirsiniz. 
Ayrıca, Masa, duvar, tavan ışıkları, çamurluk kapaklar, krom ve pirinç aksesuarları, melamin tabak, mutfak, havlu ve paspaslar: tablolar, kitaplar, bayraklar, dürbün, yat ekipmanları: yanısıra, Gemiyap SOLAS ürünleri ve Imo Sembolleri taşıyan ürünlerinin yanına, tik ağacı mobilyaları, tik ağacı aksesuarları, model gemiler, hediyelik eşyalar, ceketler, parkalar, yelken eldivenleri, bot, genel yelken giysileri. Motor odası ve zeminler kullanılan GPS modülleri, ve Sanol kaymaz bantlar ve konum gösteren fenerler mevcuttur. 
Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kamarin 2003 yılında bölgedeki ticaretin kalbi ve ticari gemilerin ikmal merkezi olan İstanbul ‘ da kurulmuştur. Küçük bir depodan sınırlı imkânlar ve sınırsız istekle hizmet vermeye başlayan firmamız yarattığı en büyük değer olan memnun müşteri portföyü ile kısa sürede sektörünün lider firmalarından biri haline gelmiştir.
Bugün ülkemizde gemi tedarik sektöründe ilk akla gelen firmalardan biri olmayı başaran Kamarin, ilk günkü isteğini bugünkü tecrübe ve imkanları ile birleştirerek sizlere hak ettiğiniz hizmeti sunmayı kendine görev edinmiştir.
Tek firma üzerinden bütün ihtiyaçlarınızı karşılama imkânı sunarak sizin zamandan, iş gücünden ve maliyetlerinizden tasarruf sağlamanızı amaçlıyoruz. Toplamda yaklaşık 1500 m² olan lokal gıda depomuz, ithal ve donuk gıda depomuz ve de gemilerinizin yedek parça ve müstehlik malzeme ihtiyaçları için kurduğumuz hırdavat depomuz ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.
Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

 


 
MAN Diesel & Turbo SE, based in Augsburg, Germany, is the world’s leading provider of large-bore diesel engines and turbomachinery. The company employs around 14,500 staff at more than 100 international sites, primarily in Germany, Denmark, France, Switzerland, the Czech Republic, India and China. The company’s product portfolio includes two-stroke and four-stroke engines for marine and stationary applications, turbochargers and propellers as well as gas and steam turbines, compressors and chemical reactors. The range of services and supplies is rounded off by complete solutions like ship propulsion systems, engine-based power plants and turbomachinery trains for the oil & gas as well as the process industries. Customers receive worldwide after-sales services marketed under the MAN PrimeServ brand.
Please click for more details.


Avrupa’nın en eski boya firmalarından biri olan Alman Wilckens Farben GmBH ve Dünya çapında Japon boya üreticisi Nippon Paint, 2007 yılında hayata geçirdikleri işbirliği ile teknik ve üretim alanında birlikte çalıştıkları gibi dünyanın birçok ülkesinde satış ve pazarlama faaliyetlerini de birlikte yürütmektedir. 2016 yılında yapılan anlaşma ile Nippon Paint Marine Europe kurulmuş ve tüm faaliyetler bu isim altında Nippon markası ile verilmeye başlanmıştır.

17 kişilik tecrübeli ve dinamik bir ekiple çalışmalarını sürdüren Nippon Paint Marine Türkiye, güçlü depolama kabiliyeti ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek Deniz Boyaları segmentinde zengin ürün gamı ile müşterilerine alternatifli, yüksek teknoloji ürünü geniş seçenekler ve çözümler sunabilmektedir.

1881 yılında Osaka-Japonya’da kurulan Nippon Paint 2015 yılı sonunda yaklaşık 5 Milyar USD konsolide satışları ve otomotiv’den endüstri’ye, marine’den dekorative’e kadar geniş spektrumu ile küresel ölçekte ilk beş üretici arasında yerini almıştır.

Nippon Paint Marine Coatings; Ar-Ge’ye verdiği büyük değer ve geliştirdiği üstün teknolojiler ile kısa zamanda önemli küresel bir teminci olarak fark yaratmaktadır. Firmanın yakın zamanda geliştirdiği NOA Teknolojisi (SI – Self Indication), epoksi antikorozif boyanın normal kalınlığa ulaşımının rengindeki değişim ile kontrol edilebilmesi, boya kalınlığının homojen olarak dağılım ve kontrolünün aletli ölçüm yapmaksızın uygulamacı tarafından görsel olarak takibi kolaylığını sağlamaktadır. 

Daha detaylı bilgi için...


Reintjes Eurasia is a wholly owned subsidiary of reintjes GmbH, with its main office based in İstanbul, being responsible for sales,marketing and product support for Turkey, Russia, Ukraine, Bulgaria, Romania, Georgia, Kazakhistan, Turkmenistan and Azarbaijan.
 
Reintjes GmbH is a 130 year old globally active, independent propulsion technology company, which deals with manufacturing standards and customized gearboxes at reintjes headquarters in hameln, germany. So far, more than 90,000 units have been supplied to customers all over the world, operating in demanding applications, and ably supported by its global sales and service network through wholly owned subsidiaries and partners.
 
The Reintjes product portfolio includes classic marine gearboxes for engine ratings from 250-30,000 kw, in the area of maritime applications, dredging gearboxes and step-up gearboxes, as well as complex system solutions such as pod drives and hybrid drives, are being offered. High speed gearboxes for industrial applications are the latest addition to the reintjes product portfolio.

Please click for more information.Our Company, RMN Marine is Viking Life – Saving Equipment, Turbocharger and Yanmar Diesel Engines regional dealers in MERSIN and ISKENDERUN.
YANMAR Diesel with machinery sales and spare parts, repair - maintenance and service work is done by our company. And Yanmar Diesel Engines for your ships, we are willing to work maintenance and spare parts.
VIKING Liferaft brand and all safety equipments, service and sales transactions are done by our company.
TURBOCHARGER ;   Service and all kind of Turbocharger spare part suppliers. (Cleaning, Sandblasting, inspection, balancing at Mersin service Station)
SEPERATORS; All type PURIFIERS and CLARIFIERS SEPERATORS maintenance (Minor or Major),repaired and spare part supply.
All type ENGINES SPARE PARTS Supply.
GENERAL SHIP SUPPLIER (Deck – Engine – Electrical – Office)
STEEL REPAIR and DECK WORKS.
Renewal or repair of all kind type LINES / PIPES.
Moreover, the SHIP MAIN ENGINE, AUXILIARY ENGINE and repairing of all machines and equipment - maintenance and overhoul operations are conducted by our expert staff. (piston, cover, exhaust valve - seat recondation operations).
RESCUE BOAT SERVICES and SPARE PARTS.
FiRE FIGHTING EQUIPMENTS, SALES AND SERVICES,
GAS REFILLS, PYROTECHNICS, IMO Symbols, CHEMICALS, MARINE PAINTS etc.
For the more information please, visit www.rmnmarine.comMerkezi Almanya’nın Augsburg şehrinde bulunan ve 1873 yılında Johann Renk tarafından kurulmuş olan RENK AG firması güç aktarım teknolojileri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. RENK 1923 yılında MAN Şirketler Grubu'na katılmıştır. Bugün RENK firması Almanya’da Augsburg, Hannover ve Rheine, İsviçre ve Fransa tesislerinde 2000’in üzerinde çalışanı ile üretimini sürdürmektedir.

RENK ürün grupları:
• Araç Şanzımanları Grubu
• Deniz Dişlilleri Grubu
• Endüstriyel Dişliler Grubu
• Yataklar & Kavramalar
• Test Sistemleri Grubu 1999 yılında RENK AG tarafından kurulan RENK Transmisyon Sanayi A.Ş. , RENK ürünlerinin Türkiye’deki pazarlama, satış, servis ve yedek parça satış hizmetlerini yürütmektedir. Detaylı bilgi için..


VİZYON  ENDÜSTRİYEL, tesislerde ve konutlarda, enerji ve ısı verimlilik konularındaki  problemlerin  çözümüne yönelik katkılarda bulunarak,  yeni nesil ürün ve metodlarla profesyonel çözümler sunan mühendislik firmasıdır.
Özellikle, yalıtım mühendisliği uygulamalarında, ürün tedarikçiliği, yurtdışı ürün temsilciliği, mühendislik ve taahhüt  gibi tüm iş birimlerini bünyesinde tedarik ederek, müşteri ve çözüm ortaklarına anahtar teslim verimlilik artırıcı projeler sunmaktadır.
ISI VERİMLİLİK PROJELERİ
Enerji ve ısı verimlik alanlarında etüd, proje ve uygulama hizmetlerimiz ile, endüstriyel tesisler ve konutlarda  verimlilik artırıcı projeler(VAP) gerçekleştirerek, ısı yalıtımı yapılmış veya yapılmamış işletmelerin enerji ve ısı giderlerinde %25-%60, toplam işletme maliyetlerinde ise; -%30’a varan net tasarruf alternatifleri sunuyoruz.
Endüstriyel tesislerde, soğuk hat (<10C), ılık hat (10-95ºC) ve sıcak hat(>100ºC) boru ve prosses ekipman yalıtım uygulamalarında -60ºC/+1200ºC aralığında yapılan enerji verimlilik ve ısı yalıtım uygulamaları ile tesisin işletme maliyetlerinin düşürülmesinin yanında, tesisde çalışan personelin güvenliğide sağlanarak, konforlu ve verimli  çalışma ortamları oluşturmaktayız.
KORUMA  TEKNOLOJİLERİ
Endüstriyel tesislerde ve yapılardaki  metal konstrüksiyonlarda ve diğer sistemlerde  uzun yıllar koruma sağlayan Korozyon koruma(soğuk galvaniz sistemi), Yangın koruma(120dk) ve beton koruma sistemleri ile tesisinizin kullanım ömrünü sağlıyor ve yangın güvenliğini artırıyoruz.

ENERJİ VERİMLİLİK MÜHENDİSLİĞİ &  HİZMETLERİMİZ
 
•    Enerji Ön Etüd & Fizibilite
•    Teknik şartname Hazırla
•    Uygulama ve Tasarım
•    Saha koordinasyon
•    Malzeme ve Donanım Belirleme
•    Yeterlilik kriterlerinin belirlenmesi                                                         
•    Proje Yönetimi & Kontrollük                                                            
•    Maliyet ve kalite Kont